Valimiz Hastanemizi Ziyaret Etti
09 Mayıs 2018

Valimiz Hastanemizi Ziyaret Etti

Amasya Valisi Sayın Dr. Osman Varol, yeni binasına taşınan Hastanemizi ziyaret ederek incelemelerde bulundu.

Sayın Valimizin ziyaretlerinde Kaymakam Dr. Vural Karagül, Belediye Başkanı Fatih Üçok, Emniyet Müdürü Murat Oflaz, Jandarma Komutanı Yüzbaşı Cenk Alper Göksu, Suluova İlçe Sağlık Müdürü Dr. Mehmet Somuncu, Hastane Başhekim Vekili Dr. Gülay Yetkin, İdari ve Mali Hizmetler Müdürü Sinan Yağlıoğlu, Sağlık ve Bakım Hizmetleri Müdürü Züleyha Kurnaz yer aldılar.

Hastanemiz Acil Servis ve yataklı tedavi servislerinde Hastaları ziyaret ederek “Geçmiş olsun” dileklerinde bulunan Sayın Valimiz Dr. Osman Varol, Hasta ve hasta yakınları ile yakından ilgilenerek sohbetlerde bulundu.

Hastanemizin hizmet faaliyetleri hakkında Amasya İl Sağlık Müdürü Dr. Öner Nergiz, Başhekim Vekili Dr. Gülay Yetkin ve İdari ve Mali Hizmetler Müdürü Sinan Yağlıoğlu’ndan bilgiler alan Vali Dr. Osman Varol, devlet hastanesinin yeni binasının 105 yataklı olduğunu ve modern ekipmanlar ile vatandaşlara etkili ve güzel hizmetler verdiğini söyledi.

Sağlık Bakanlığının yeni portföyünde ki projeler içerisinde hasta başına düşen en büyük projelerden bir tanesinin Suluova Devlet Hastanesinin yeni binası olduğunu ifade eden Amasya Valisi Dr. Osman Varol, “hastanede ki incelemelerimizde bunu yakından gördük. Çok geniş alanlar, yüksek kaliteli odalar, sağlık hizmeti standartları ve çalışan personel standartları acısından son derece modern bir bina da vatandaşlarımıza yüksek kalitede hizmet verilmektedir. Ayrıca hastaların, çalışan sağlık personelinin hizmetinden memnun olduğuna tanık olduk. Hastalarımız hem fiziksel ortamdan hem de sağlık personellerinin ilgi ve alakasından çok memnunlar. Zaten başarmaya çalıştığımızda budur. Bunu başardığımızı görmekte bizi mutlu etti. Bu hizmetin gerçekleşmesinde emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. “

Hizmete açılan yeni hastane binasının çok önemli ve büyük bir yatırım olduğunu belirten Amasya Valisi Dr. Osman Varol, hastanede yaptığı ziyaret ve incelemelerinin ardından ilçeden ayrıldı.

Suluova Devlet Hastanesi

Suluova’da hizmet binası ihtiyacı nedeniyle 2015 yılında temeli atılan 105 yataklı devlet hastanesi projesi, 12.01.2018 tarihinde geçici kabulü ve İl Sağlık Müdürlüğü’ne teslimi yapılmış olup, taşınma işlemleri 22.01.2018 tarihinde tamamlanarak sağlık hizmetine başlamıştır.

Şu anda hastanede Dahiliye, Çocuk, Kadın Doğum, K.B.B., Göz, F.T.R., Ortopedi, Üroloji, Genel Cerrahi ve Diş branşlarında olmak üzere 10 ayrı branşta hizmet verilmektedir.

Hastane mevcut teknolojik imkânların en donanımlı şekliyle tasarlanarak tamamlanmıştır. 1’i günübirlik cerrahi olmak üzere toplam 4 adet ameliyathanesi mevcuttur. 5 ünitli diyaliz merkezi tam kapasite hizmet sunmaktadır. Anne dostu olmak üzere yapılan hastane içerisinde 1 adet özel anne oteli odası ve 4 adet SDL odası mevcuttur. Hastane yeni binasına taşınması ile birlikte Mamografi hizmeti, Panaromik röntgen hizmeti, C kollu Skopi, göz ameliyatları mikroskopu, Odyometri hizmeti, Palyatif Bakım (4 Yataklı) Servisi, Portable Röntgen hizmeti ve Acil Servis içerisinde müstakil röntgen hizmetlerinin sunumuna başlamıştır.