Ebe Ülkü Şerife Eryılmaz, Sağlık Bakanlığımız tarafından ‘Yılın Ebe’si seçildi.
14 Kasım 2017

serife2.jpg
Kadın Doğum Servis Sorumlusu Ebe Ülkü Şerife Eryılmaz, Sağlık Bakanlığımız tarafından ‘Yılın Ebe’si seçildi.
Yaptığı titiz ve özverili çalışmalar ile ödüle layık görülerek ‘Yılın Ebes’i seçilen Suluova Devlet Hastanesi Kadın Doğum Servis Sorumlusu Ebe Ülkü Şerife Eryılmaz, belgesini Sağlık Bakanı Prof. Dr. Recep Akdağ’ın elinden aldı.
10 Mayıs Ebeler ve Hemşireler Günü etkinlikleri kapsamında Ankara’da düzenlenen törene davet edilen Suluovalı Ebe Ülkü Şerife Eryılmaz, burada Sağlık Bakanı Prof. Dr. Recep Akdağ tarafından; “insan hayatının kutsallığına inanarak sevgi ve sabırla mesleğinizi icra etmenizden ve halkımızın sağlığı adına gösterdiğiniz samimi gayretlerinizden dolayı tebrik ediyor ve başarılı çalışmalarınızın devamını diliyorum” denilerek kendisine hediye ve plaket verilip tebrik edildi.
Suluova Devlet Hastanesi Kadın Doğum Servisi Sorumlusu Ülkü Şerife Eryılmaz, 1998 yılında Sağlık Bakanlığı bünyesinde “Ebe” olarak göreve başladı, 2011 yılında ise Suluova Devlet Hastanesine atandı.
Aldığı ödül ile Suluovamıza ve hastanemize sevinç ve gurur yaşatan Ülkü Şerife Eryılmaz, halen 1998 yılından itibaren Hastanemizde Ebe olarak görev yapmakta ve Hastanemiz Kadın Doğum Sevisi Sorumlusu olarak çalışmaktadır.
Hastanemiz Kadın Doğum Servisi Sorumlusu Ebe Ülkü Şerife Eryılmaz’ı başarılı çalışmalarından dolayı tebrik eder, özverili çalışmalarının devamını dileriz.